MUŽSKÝ KRUH ON-LINE
JEN MEZI VĚDOMÝMI MUŽI NAJDEŠ PROSTOR K OTEVŘENÉMU SDÍLENÍ
Časté otázky na mužský kruh?
- Proč přijít na mužský kruh?Je to místo, kde můžeš otevřeně mluvit beze strachu, že Tě někdo bude hodnotit, soudit nebo pomlouvat za zády. Naopak můžeš získat upřímné zpětné vazby od podobně nastavených podporujících lidí, kteří řeší ty samé situace. Vše je dobrovolné, nemusíš nic říkat, stačí jen být a mlčet – to je velká mužská kvalita, kterou málokdo umí.
- Proč je kruh mužský?Protože primárním účelem, je vytvořit bezpečí. Jakmile jsou ve skupině ženy, už se v našich hlavách může rozjíždět: „Sluší jí to…. Jak to udělat, aby si mě všimla….,“ a najednou se nesoustředíme na sebe, ale na to co se děje okolo. Můžeme upravovat svoje chování, aby bylo společensky „přijatelnější“, ale pro nás je důležitá pravdivost. Ano jsou i smíšené kruhy, ty ale vznikají většinou spojením mužského a ženského kruhu, kdy už obě pohlaví mají zkušenosti s kruhem a vědí, že to nejcennější, co přináší, je bezpečí a vnitřní pravdivost.
- Nebude tam moc, nebo naopak málo chlapů?Tvoříme skupinu od 5 do 15 mužů, tak aby každý měl svůj prostor. Proto je i dobré se přihlásit, aby bylo dopředu jasné, kolik lidí dorazí. Obecně sdílecí kruh má smysl maximálně v 15 mužích, kde už ale není prostor pro zpětné vazby mezi sebou, a tak zpětnou vazbu případně poskytuje pouze facilitátor.
- Proč se budeme bavit o emocích? Já žádné nemám.Jste zvaní k tomu, promluvit o tom co prožíváte. Málokde a málo s kým máte možnost upřímně říct, že prožíváte např smutek z odchodu někoho blízkého, frustraci z práce, vztek z návštěvy svých rodičů nebo radost a zamilovanost nového vztahu. To jsou všechno emoce, o kterých často nemluvíme. Ale vždy je prožíváme, i když je nevyjadřujeme navenek. Ale emoce jsou kořením života a je dobré s nimi být v kontaktu, a ne je potlačovat. Správně uchopené emoce, ať už jakékoliv, nám pomohou dostat do života víc energie a rozvoje kupředu (emoce= e-motion = pohyb energie)
- Rituál sdílení – to zní děsně EZO a s tím nechci mít nic společného!!!Sdílecí kruh, rituální sdílení - dvě označení pro to samé.
Rituálem označujeme prostor ohraničený místem a časem, který je něčím unikátním. V tomto případě jde o unikátnost bezpečného prostředí pro vyjádření čehokoliv.
Tento bezpečný kruh si tvoříme sami několika jednoduchými pravidly:- Vše co se řekne v kruhu zůstane v kruhu – kde jinde tomu opravu můžeš věřit?
- Mluví vždy jen jeden a ostatní mu dávají plnou pozornost – kde ti dá skupina plnou pozornost po dobu cca 5-10 minut?
- Mluvím v první osobě – já prožívám…, mě se děje…, mě chybí…. – mluvení o tom, jak to má tvůj soused nás nezajímá.
- Každý má svůj vyměřený čas, který je jen pro něj – ne pro nekonečné diskuse o politice, válce, Covidu, očkování, které nikam nevedou.
Rituál sdílení není žádný divný ezoterický rozevlátý kroužek.
JE TO PROSTOR, KTERÝ MÁ ŘÁD, SMYSL A VIZI STEJNĚ JAKO PRAVÝ MUŽ.