Jak se vyznat v ženských emocích

Emoce jsou pro muže jako španělská vesnice!

Velice často potkávám muže, kteří s kroucením hlavy a vyvalenými oky vypráví, že jejich ženy jsou neustále nespokojené. Začaly je prudit, že chtějí doma vědomého muže a vyčítají jim, že s nimi nejsou, ale oni mají pocit, že jsou s nimi naopak až pořád. V první chvíli mě napadla myšlenka, že není přítomnost jako přítomnost a ženám evidentně nestačí, že tam je tvoje tělo a myslí si někde v prdeli.

Chlapi, proč nám to kurva nejde?

Myslím tím teď vztahy, ne erekci. Podle mě to vyplývá z rozdílů mužského a ženského vnímaní světa. Nemluvím teď o polaritě, která je důležitá, abychom se přitahovali, ale mluvím o vnímání a vyjadřování emocí. Od malejch harantů v nás emoce potlačovali, nesměli jsme křičet, brečet, prát se, výskat radostí ani řehtat se, jak koně, protože hlučný EMOCE, VELKÝ ŠPATNÝ!
Když jsi jako dítě moc prudil, tak přišla věta:

Zmiz mi z očí, nebo tě přetrhnu, jak hada!!!

A pak se nediv, že z těch emocí tak rádi utíkáme, že? Nikdo nás neučil, co je to vztah a emoce v něm! Jediné, z čeho jsme si mohli čerpat byli právě rodiče, a tam se většinou jely slušný bomby, jak už jsem psal v minulém článku o vztazích.


A jak jsem to měl já?

Vztahy, to byla moje velká škola, a protože jsem moc neprospíval, tak mi jich život nadělil spousty. Největší škola bylo moje manželství, kde jsem jel přesně vzorec svého otce a ten mi říkal:

Být co nejvíc v práci, vydělat, zajistit, a hlavně se emočně nenamočit.

Myslel jsem, že to tak je správně, že to v úplně stačí a rodina bude v pohodě. Emoce nemáme, jedeme bomby a vše máme skvěle zvládnutý. Bohužel to úplně jinak vnímala bývalá žena, a pak mi jednoho dne zčista i jasna řekla DOST! Víc najdeš v článku Když rozvod, tak rozvod.

Ještě musím dodat, že jsem v tomto tátově vzorci moc neobstál. Teda, v části nedávat žádný emoce ženě a synovi mi to šlo parádně, tady si musím pogratulovat, ale ve finančním zajištění jsem lítal nahoru dolů, a tak jsem spíš úspěšnýho podnikatele hrál, než jím opravdu byl.

Neo z Matrixu

Miloval jsem svobodu a s ní spojené úžasné možnosti, ale vnímal jsem ji, trochu jinak než dnes. Ženy byly pro mě spíše spotřební zboží. Chtěl jsem si pouze užívat a jakmile přišlo na emoce, nálady a další anomálie, tak přišly zaječí úmysly.

Jak šla žena do emocí a začala střílet vostrejma, tak jsem se okamžitě přepnul do módu Neo z Matrixu, uhýbal emočním střelám a následně mizel v dáli s hláškou:

„Já se vrátím až budeš klidná. Teda možná“

Bylo to velký maso!

Žil jsem léta v hrozným omylu a myslel si, že žena chce neustále moji pozornost a přítomnost. Začátky byly krásný, moc jsem si je užíval, ale pak se něco stalo a já měl pocit, že se začínám ve vztahu dusit. Přišel pocit, jako by mi přistřihovali ty pověstný křidýlka svobody.
Měl jsem pocit, že mě žena chce umořit touhou, neustále se mnou být a vše sdílet. Meleme slámu, hlavně, aby se něco dělo.

Neviděli jsme se 2 hodiny a už mi zvonil mobil:
Jak se máš, vzpomněl sis na mě vůbec?
Co si dělal beze mě tak dlouhou dobu?
S kým ses potkal, o čem jste mluvili?
Co si měl k obědu, chutnalo ti to?
A na závěr přišla best-everová otázka každé ženy:

A jaký jsi z toho měl pocit miláčku?

Takže v totálním odporu jsem přemýšlel, co napsat a jestli vůbec! Nakonec ta odpověď nebyla nikdy dobrá a spíš soudružku přítelkyni nasrala.

A takhle to šlo v mých vztazích někdy více a někdy méně dokola, jak u blbejch na dvorku. Nikdy jsem necítil ve vztahu prostor pro sebe. Tak a zpět k tématu od mých vztahových traumat 😁.

Vše, co jsem se v životě naučil, načetl a nastudoval na seminářích, teď předávám s kamarádem Michalem na semináři pro muže, který se jmenuje Alfa víkend – Muž a vztahy, tak pokud se ti článek líbí, zkus mě naživo.

Co vlastně můžeš čekat?

COKOLI, ty vole, cokoli!
Když se žena dostane do emocí, tak je sama v sobě úplně ztracená. Neví, co se v ní děje a říká věci, který ti možná nebudou dávat smysl a jsou tak hnusný, že nejen ty, ale i ona se pak diví, co to z ní lezlo.

Může být nasraná, řvát a nadávat ti slovy, které ani neznáš. Může být divoká, nezvladatelná jak amazonka, která se tě snaží zabít a z očí jí mohou jít blesky a z nosu oblaka kouře jako dračici před pářením, po kterým tě nemilosrdně sežere!

A nakonec může chtít i sex, což ti hlava vůbec nebere 🤪🤪🤪. Jak na tohle mám do prdele reagovat?

Říkáš si, co teď, co kurva teď?!

Začnu přirovnáním k podobnému stavu v mužským světě. U chlapů bych to nazval blikanec, kterej proslavil jeden nejmenovaný fotbalista, který často ztratil nervy na hřišti a dělal takový veselý agresivní scénky.

“ Sorry, měl jsem blikanec“

I já jsem měl pár takovejhle blikanců, kdy pod velkým tlakem, náloží chlastu nebo strachem jsem udělal věc, kterou jsem si následně nepamatoval, ale bylo to třeba 3krát za život, nemám to každej měsíc.
No, a některé ženy mají blikance i několikrát za měsíc a dalo by se říct, že to dost kopíruje jejich menstruační cykly.

Co dělat, když má žena blikanec?

Z různých interakcí, seminářů a konzultací vím, že většina žen potřebuje jednou za čas vyndat ten kyblík emocí ven a v tu chvíli pouze chce, ABYS TAM BYL!!

 • Abys i v té nejhorší chvíli, kdy ti nadává do debilů, brečí nebo usedavě pláče, byl s ní.
 • Aby cítila, že ať se stane cokoli, tak ty jí neopustíš.
 • Aby konečně viděla, že se nehroutíš, když jí se hroutí celý svět.
 • Abys pevně stál a držel jí, když ona padá do víru emocí.
 • Abys jí posvítil, když má pocit, že všude kolem je tma.

CHCE CÍTIT POCIT, ŽE JÍ VNÍMÁŠ, NIC NEŘEŠÍŠ A PŘIJÍMÁŠ JI V TĚCH NEJHORŠÍCH SRAČKÁCH, KTERÝ TI UKAZUJE A TÍM TESTUJE, JESTLI SE NA TEBE MŮŽE SPOLEHNOUT.

Což je přesnej opak toho, jak reagovat na mužskej blikanec. Tam je lepší odejít nebo uzemnit hrubou silou🤪


Co u ženského blikance NIKDY nedělat!

Teď jen věci, které bys fakt neměl dělat:

 • Tvářit se, že ti to je u prdele a že tam nejsi.
 • Říkat: „Nic se neděje buď klidná„, to přejde.
 • Začít okamžitě hledat nápady a argumenty, jak to vyřešíme.
 • Zvednout se a odejít se slovy „Jdu na jedno a přijdu brzo
 • Chtít jí překřičet a umravnit svou dominancí.
 • Strčit jí pod ledovou sprchu a čekat, že ta hysterie přejde.
 • Podat jí Neurol nebo nějakou jinou dobrotu.

Když nevíš co, tak si jen sedni vedle ní, zpomal dech, koukej jí do očí a HLAVNĚ NEMLUV, ty vole! Nemluv, i kdybys měl čumět jak tvrdý Y. Žena pouze touží být vyslyšena v tvé plné pozornosti.

Co když nezvládnu ani to mlčení?

Teď si asi řekneš jasně „Ten je zase chytrej, sis přečet nějakou příručku a teď hraješ machra, ty vole!“
Hele mysli si, co chceš, je mi to vlastně jedno. Párkrát jsem tím prošel a mám to ověřený na vlastním těle.

Žádný učený z nebe nespadl, takže je jasný, že i když tohle budeš číst 100krát za sebou, tak tě žena emocemi může sfouknout jak svíčku na hřbitově. Ani nevíš, kolikrát jsem to posral, než jsem to začal zvládat! Je to život, je to tréninkprostě to nedáš na první dobrou, ani na druhou dobrou a někdy se to budeš učit léta. Ale důležitý je začít to dělat, protože kecat o tom můžeš až do rozvodu.

Stačí půl hodinka denně. Ty odhodíš ty posraný myšlenky, který se ti honí v hlavě, sedneš si k ní, chytneš za ruku koukneš jí do očí řekneš:

Miláčku, jak ses dneska měla, jak se cítíš?

A za těch 30 minut denně tě bude milovat až do skonání světa…


Už ani nevím, kde jsem to slyšel, asi to řekl někdo moudrý, kterého jsem potkal, ale dává mi to velký smysl:

Žena nepotřebuje svobodu k životu stejně, jako muž. Žena potřebuje od muže vytvořit bezpečný prostor s jasnými hranicemi, v kterém si může svobodně tančit a dělat ty svoje emoční orgasmy.

Chceš to zkusit intenzivněji?

Takže pokud se ti líbí, co píšu, a chceš tím projít v intenzivnější formě, tak tě zvu na Alfa víkend v pátek 13.1. 2023 víkend a tentokrát s tématem Muž a vztahy.

Tak zatím se (s)Mějte a užívejte život…

Tomáš, tak trochu jinej bloger!

Chceš dostávat pravidelně moje články? Tak se dole přihlaš!
Jo a tam kde je smajlík 😀, tam se máš smát a tam kde je srdce ❤️, tak to je hluboký.

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ MŮŽOU ZA PODPORU

Líbil se ti článek?

Chceš ho číst ještě čerstvej? Pokud ANO, tak si klikni vedle do formuláře a příští dostaneš jako první.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • ONLINE KURZ PRO ŽENY I MUŽE!
 • Podpora blogu
 • Osobní konzultace
 • Sdílej každou druhou středu večer
 • Nejčtenější články
 • Rubriky