Správnej chlap

Človek potřebuje vzory a ideály

Je to už nějakej pátek, co jsem napsal svůj článek Mýtus zvaný vědomý muž, kde popisuji nějaký ideál muže v dnešním světě, jak je známo už od nepaměti, nejspíš takový muž vůbec neexistuje. Na druhou stranu všichni v životě potřebujeme vzory a ideály, které z nás dělají lepší muže i ženy, protože naše vlastní vnitřní ideály jsou často překryty nánosy sraček, strachů a omezení, které v nás brzdí opravdovost a autenticitu.

Co to znamená bejt správnej chlap?

Dnes se chci zamyslet nad tím, co vlastně v dnešním světě znamená správnej chlap. Takže seru na nějaké uvědomělé definice o vědomém, meditujícím, energii cítícím, vše přijímajícím, pevném, jasném muži, jehož hlavní devízou je vysoká úroveň vědomí, a který je popsaný v knihách, který napsal bájný růžový jednorožec seroucí duhu na všechny, kteří v něj uvěřili.
Ona Cesta pravého muže od Deidy je skvělá knížka a spousty mužů v mém okolí z ní dokáže odříkat jakoukoli kapitolu i když ho vzbudíš ve 3 ráno, ale bohužel většina to nežije a ani já ne! Ne, nejsem mistr Jedi, ani výcuc z Thora, Kapitána Ameriky, Hulka a Iron mana.
Ono totiž, něco si přečíst a nasoukat do hlavy s tebe ještě nedělá mistra, kterej to může učit. Chce toprožít na vlastní kůži i několikrát, než tu kapitolu pochopíš!

A možná proto, když vidím, jak někdo po víkendovým kurzu a třech nepovedených vztazích, začne dělat párovýho poradce, tak nevím, jestli brečet nebo se smát.

No, asi to budu mít spíš u prdele, on život ukáže, jestli to tak má být nebo ne! Nejsem přece žádnej ezokat, ale pouze Samozvanej mudrc 😁😁😁.

Tak jdeme na to, co je podle mě tedy Správnej chlap?

Správňák z mého dětství

Začnu tím, co jsem si myslel, jako malej kluk a kde to bylo nad nebe jasné. V mém dětství byl jedinej správnej chlap, a to Old Shatterhand ze série filmů o Vinetúvovi.

Old Shatterhand – muž s pevným pohledem, vytrénovanou postavou a pěstí tvrdší než kopyto jeho koně. Byl statečnej jak sviňa a jeho největší zbraní byla čest a odvaha!

Hrdě bránil dobro, proti všem padouchům světa. Pomáhal slabým a utlačovaným a Bože div se, ženy chránil do roztrhání vlastního těla. Prostě byl to největší hrdina nejen můj, ale možná celé generace kluků z osmdesátek, kteří měli to štěstí a na víkendy jezdili na chaty a hráli si na Indiány a kovboje. Takovej dnešní Kapitán Amerika.
Já jsem ten napravo>>>

To jsem já teď a můj děda vpravo, po kterým mám kovbojský geny!

Stejná vesta, stejnej opasek, stejnej kolt… Děkuji dědo Vašku, že si tu pro mě chvilku byl!!!

Můj děda byl pro mě hrdina, i když si ho moc nepamatuji! Umřel, když mi bylo 6 let a já si pamatuji pouze pocity, že jsem ho měl rád a máma mi říká, že jsem celej on. Byl můj vzor, tramp tělem i duší a v hospodě ho bylo plno. Nezkazil žádnou zábavu a rád byl středem pozornosti (podobnost čistě náhodná).
Chodil se mnou do lesa a učil mě, jak poznat sever podle mechu, letokruhy stromů, ukazoval mi mraveniště, sbírali jsme houby.
Proč tak miluji historii? Protože děda se mnou objížděl české hrady a vyprávěl historické příběhy.
Ty vole jsem naměkko!!!
Když to čtu, tak je mi až smutno, že dnes těch Old Shatterhandů (dědů/tátů) není více, asi vymřeli po meči! I když co já vím, třeba jich ve hrách na počítači a PlayStationu je taky dost.

Jen ten les, výroba oštěpů, luků, první nůž u pasu, odřený kolena, společný táborák a radost z party kamarádů do prdele chybí.

Jasně mohu použít tu krásnou výmluvu:

Je jiná doba, dnes vyhrává chytrost nad moudrostí a vychcanost nad dodrženým slibem. Obézní kluci u konzolí prožívají hodiny svého dobrodružství na obrazovkách. Střílej po sobě, jak zběsilí a vyhraje ten s rychlejším palce na tlačítku SHOOT! Za vyhraný mise si kupují si nové zbraně, odolnější brnění a větší zkušenosti, a když pak ve škole dostanou facku v bitce, tak se poserou strachy. Nakonec se honí u porna, protože neuměj komunikovat a sbalit holku. Není to jen tak dostat NE! To se ve hře nestane!
Smutný!!!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Tak podle mě správnej chlap…

umí přijmout zodpovědnost nejen za to, co udělá, ale i za to, co se mu v životě děje. V životě každého chlapa jsou chvíle, kdy se mu daří a vše mu přijde parádní, ale chvíle, kdy na cokoli sáhne, tak zkurví. A musí nést následky svých špatných rozhodnutí. Neobviňuje ostatní, že za ten průser můžou oni.
Co já ty vole? Já tam NEbyl, nemůžu za to a ta částka, taky nesouhlasí!


Správnej chlap si váží žen. Umí říct veřejně Miluji tě beze strachu, že se ztrapní. Nemění partnerky, jako starý fusekle, jen proto, že se mu to zrovna teď hodí. Ví, že další žena mu s jeho sračkama nepomůže, dokud je nevyřeší sám v sobě? Užívá si jejich péči, jemnost, lásku a něhu, kterou mu dávají a bere to jako jejich dar.


Správnej chlap musí tohle a tamto…bla, bla, bla….

Tak tady jsem chtěl původně pokračovat dalšími 10 body, co by měl správnej chlap umět, zvládat atakdále… Mohlo to vypadat jako parádní článek s deseti přikázáními, Jak správným mužem býti, ale seru na to!
Každej chlap si to totiž musí nastavit sám... Nejde paušalizovat!
Ano, může si vybrat nějaké vzory, pro někoho to bude Old Shatterhand, pro někoho čistej Kapitán Amerika nebo trochu vychcanej Iron man. Nakonec postav Avengers je tolik, že si každý najde svůj vzor nebo archetyp, však podle nich i vznikly.
Někdo miluje Thanose a někdo zase úskočného Lokiho, a to je ok. Jen to přijmout!

I když se nikdy nepřestanu vyhraňovat, někdo mě bude nazývat Mačem nebo patriarchálním dinosaurem. Bude se o mě říkat, že mám přebujelé Ego! Jo asi jo! Nepopírám, už při dnešním součtu počtu pohlaví se přijdu starej nebo divnej?!


REKLAMNÍ VLOŽKA

Pokud chceš a můžeš, budu rád za příspěvek na provoz blogu a mé psaní

KONEC REKLAMNÍ VLOŽKY


Podle gusta každého soudruha či soudružky!

Jak pracuji s muži, tak se přiznám, že poslední dobou ve svém okolí potkávám muže spíše citlivé, slabé a těžko unášející ženské emoce a tvrdost světa kolem vůbec. Velice často jsou emočnější než ženy, a právě ve vztazích dostávají hroznou čočku od Bohyň, Kněžek a Ezovíl.
Ženy v síle, jak si říkají, se rozhodly, již své emoce nepotlačovat a perou to do nás plným proudem hlava nehlava, jak hasičská stříkačka. Bouchaj, jak popcorn v mikrovlnce s tvrzením, jsi-li muž, tak to vydržíš, a pokud nejsi, tak tě opouštím! Jenže von i popcorn se přežere a kdo chce doma věčně nasranou a remcající ženskou.

Holky bacha, abyste nakonec s těma emocema nezůstaly samy. I my muži se občas potřebujeme nadechnout a nabrat vítr do plachet, bez toho, aby byla zase bouřka, která ty plachty roztrhá na cáry.
I vy s těch seminářů přeci máte nástroje, jak emoce nepotlačovat, ale pracovat s nimi a kultivovat je.

Víš kolik žen se mi hlásilo na workshop maorského tance Haka, což je práce se vztekem pro muže?

Hlavně korektně!

Tak trochu nám to tu začíná jiskřit i ve vašem poli, když si muži brousí zuby na vaše disciplíny. Cpali jste se do boxu, hokeje a rugby a karma je tu.
Miss vyhrávají muži, i když bývalí. Sorry trochu škodolibosti, tak se zasměj holka!
Ano, budeme korektní až do prdele, doba to od nás žádá, nevybočovat z proudu, který nastavují mainstreamová media. Vše odsouhlasit v rámci sociálního schválení, jako správné, nerebelovat a kupovat jejich produkty až do posledního krejcaru, a pak si na to půjčit u banky.

Já už asi 5 let nekoukám na televizi a média, která šíří hlavně strach a reklamu. Dnes, ale musím pogratulovat farmalobby a ústavům plastické chirurgie, které dali hlavy dohromady asi velkej balík, aby MISS vyhrál žena, která byla dříve muž.

Hele proti gustu, žádnej dišputát, ale tohle je fakt mazec. Holky braňte se!!!

Borec na konec

Na závěr jedno sdílení, který chce asi číst každej chlap od svý holky:

Asi jako všechno kolem Tebe a s Tebou. Je to takový čistý. Rovný. Upřímný. Jasný. Asi bych to chtěla vyjádřit ještě líp, ale nepřichází mi lepší slovo. Ale jako že je jasno. Jako že s Tebou má člověk automaticky potřebu jednat pravdivě. Autenticky. A stejně napřímo a fér jako jednáš Ty. A jo, jasně, někdy je to tvrdý. Ale pořád mi to přijde všechno tak čistý. Chtěla bych jako napsat, že jsi hodnej chlap, ale to není hodnej jako niceboy. To je jako správnej chlap. Toho si fakt vážím. A jo, je vás málo.

Tak se zatím měj a víc se kurva směj…

Tomáš, tak trochu jinej bloger!

Chceš dostávat pravidelně moje články? Tak se dole přihlaš!
Jo a tam kde je smajlík 😀, tam se máš smát a tam kde je srdce ❤️, tak to je hluboký.

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ MŮŽOU ZA PODPORU

Líbil se ti článek?

Chceš ho číst ještě čerstvej? Pokud ANO, tak si klikni vedle do formuláře a příští dostaneš jako první.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • ONLINE KURZ PRO ŽENY I MUŽE!
  • Podpora blogu
  • Osobní konzultace
  • Sdílej každou druhou středu večer
  • Nejčtenější články
  • Rubriky