Každý máme v sobě…

nějakého Boha a Bohyni,

Tak se hlavně nelekni nevstoupil jsem do žádné sekty, takže klid, nebudu po tobě chtít žádný pravidelný příspěvky, ani tvůj barák..
Já už totiž v sektě jsem a to v sektě, která se rozhodla užít si život, milovat a přestat si ho kurvit kravinama! Jsem v sektě Uprdelistů!

NE! Nemám to vyřešené a jsem cestě!

Člověk, jak prochází životem, tak na vás vykukujou různá cestičky osobního rozvoje, kterými se můžeš vydat… A že těch chutí a dobrot je, jak bonbónů v posraným hypermarketu!

Vybereš si cestičku, kde podle přikázání musíš:

 • čistit čakry, aby se blejskaly
 • vrátit se o pár životů zpátky a vše tam vyglancovat!
 • kvantovat si lepší budoucnost
 • meditovat, protože jen to vede k osvícení, po kterém tak toužíme
 • lítat po seminářích, kde ti je skvěle, tak za tejden v pekle jedeš znovu
 • koupat se v ledu nebo chodit po uhlíkách, protože to je trendy a ty chceš bejt cool

A to vše mám taky za sebou!
Cest je spousta a záleží na chuti příslušného soudruha nebo soudružky a pozor je to v pořádku. I já jsem ochutnal spousty cest, abych si našel tu svou, která nemusí být pro každého! Třeba můj Uprdelismus to fuack není pro každýho.

Nějaké ti chutnají více, některé méně a pokud tu cestu projdeš, tak přijde další ochutnávka, hlavně aby bylo furt, co řešit, že kolegové rozvojáři, abych furt nepsal ezoterici…

Já teď ulítnul na archetypální psychologii,

která mě pohltila, jak malýho chlapečka, když poprvé objeví pindíka a začne si s ním hrát! To je tak příjemné, viď chlape!

Na začátku musím říct, že se tím zabývám rok a to, co píšu je pouze můj úhel pohledu a to jak to vnímám. Základy položil Carl Gustav Jung a měl samozřejmě spoustu dalších pokračovatelů, ale nebudeme zabíhat do podrobností a datových souborů, na to tady máme spousta chytrých Apolónů a Athén, který to rádi doplní!

A co vlastně jde?

Už od pravěku jsme potřebovali znát, odpovědi na otázky proč?
Proč se blejská a bije hrom… Kde se vzal oheň, proč prší jak z konve, proč tohle a támhle to…
Ty vole! Náš mozeček to neuměl vysvětlit, a tak to přisoudil nějakým vyšším silám. Byli jsme takový roztomilý zvířátka, řídily nás hlavně instinkty, tak jsme si udělali své první Bohy ze zvířat!

Někdo chtěl bejt rychlej jako kůň, chytrej jako opice, silnej jako medvěd, plodnej jak kanec, a tak se našimi Bohy stali zvířata. Byli kmeny havranů, sokolů, medvědů a toto zvíře bylo posvátné, vzýváno celým kmenem a přinášeli se mu oběti! Jenže instinkty nejsou všechno!

Napůl člověk a napůl zvíře

Když jsme začali používat víc, tu naší makovici a myšlenky začali chodit, jak na běžícím páse v kolbence a bohužel víc než by bylo zdrávo, tak se naši Bohové najednou změnili. Instinkt už nebyl všechno, najednou se začaly honit v hlavě nápady, jak vydělat bez práce. Tak jsem změnili i naše bohy, z kterých se stal napůl člověk a napůl zvíře. Tedy spojení instinktů a myšlení!

.
Zase jsem v tom jeli pár tisíc let, až jsem instinkty zahodily, asi nám to přišlo takový trapný a uvědomili si, že my jsme ti největší borci na týhle planetě, a tak pár dodnes nepřekonaných myslitelů v Řecku vytvořilo možná poprvé v historii Bohy mající pouze lidské vlastnosti.
Jednou pro vždy jsme opustili (potlačili) pudy a instinktivní Titány a obludy, kteří nám uvnitř vládli a přešli k Olympským Bohům, tedy k přemýšlení o tom, co jak to funguje venku, ale i uvnitř nás.
Tak velice stručně a možná ne úplně přesně jsem popsal, jak jsme se dostali až na Olymp, kde se usídlilo nám, již dobře známe Božstvo.

Řecký panteon Bohů

Proč mě zaujala právě tato řecká archetypální typologie?
Je nepropracovanější ze všech, protože na to měli soudruzi filozofové v Řecku více, jak 3000 let. Takže sedli, makali na tom, a tak to vytunili, že mě to snad i uhranulo.

Dobré i špatné

Fakt to dotáhli do dokonalosti a každému Bohu a Bohyni dali kladné i záporné vlastnosti, což mi přijde mnohem přirozenější než monoteistické náboženství, které uznává jen jednoho Boha pravdy a světla, který nemá žádné špatné vlastnosti, temné touhy a na druhé straně Satana, který je pouze temno a zlo! Ani v život není černobílý. Není jen dobrý nebo zlý… Vzpomeň na 50 odstínů šedi, takový pěkný holčičí porno!

I když ono se to líp vysvětluje a snadněji se církvím získávají ovečky skrz tu jednoduchost nebe a pekla!

A co mi to dalo?

objevil jsem v sobě i u jiných vzorce, pojmenované podle řeckých Bohů! Příběhy mého života, které jsem žil a jsou nádherně popsané v mýtech a bájích.

Ano, většinu mýtů, bájí, pověstí a hrdinských příběhů ještě dnes stále žijeme a opakují se nám. I kvůli tomu jsem si koupil audio knihu „Řecké báje a pověsti“, abych si je poslechl s jiným úhlem pohledu, dokázal je pochopit a vysvětlit, protože v těch příbězích je něco, co nám toho spoustu říká o nás!


Pochopil jsem toho opravdu hodně. Své vztahy partnerské i pracovní a najednou se mi ulevilo, protože mé vědomé já je objevilo a jen to, že to vidíš tě hrozně uvolní. Najednou se v tom můžeš uvolnit a zjistit proč se mi to děje!
Ne, nic bych nevzal zpět! Musel jsem prožít příběhy svých Bohů! Přijmout to, jak to je a tím začít léčit sebe a své okolí…

A jaký archetyp je ten můj?

Kdo mě zná, tak ví:

 • Proč mi není nic svaté, a mám potřebu si dělat z lidí prdel!
 • Proč mě před lety tak zachvátil uprdelismus
 • Proč se mi nechce přebírat odpovědnost.
 • Proč se na mě obrací tolik zraněných lidí o pomoc!
 • Proč jsem převozník pro ženy a průvodce pro muže.
 • Proč jsem zdrojem transformace a že úplně v pohodě dokážu lítat mezi nebeskou hloubkou a pekelnou povrchností…

Jsem Bůh Hermés, posel Bohů a mám nejblíže lidem.

A i ten pindík odpovídá!
Díky archetypální psychologii jsem pochopil, že můj otec byl Zeus a nesnášel mou nespolehlivost, rozteklost a změny, kterých jsem byl král!

Máma žárlivá Héra, sestra bojovná nespokojená Artemis a většina mých přítelkyň byly Persefóny, které potřebovali vytáhnout z pekla a zachránit…
Česky by se dalo říct převozník!

A to je pro dnešek vše…

A neboj budu pokračovat v dalších článcích, kde budu popisovat jednotlivé Bohy a Bohyně, jejich výhody a nevýhody… A chystáme s mou milovanou kolegyní Afroditou i sérii přednášek…
Ale o tom, až potom…

Zajímá tě jaký si archetyp?

V září plánujeme s Veronikou v Praze celodenní přednášku o Řecké archetypální psychologii!
Zaregistrovat se můžeš už teď!

Tomáš, tak trochu jinej bloger!

Chceš dostávat pravidelně moje články? Tak se dole přihlaš!
Jo a tam kde je smajlík 😀, tam se máš smát a tam kde je srdce ❤️, tak to je hluboký.

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ MŮŽOU ZA PODPORU

Líbil se ti článek?

Chceš ho číst ještě čerstvej? Pokud ANO, tak si klikni vedle do formuláře a příští dostaneš jako první.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • ONLINE KURZ PRO ŽENY I MUŽE!
 • Podpora blogu
 • Osobní konzultace
 • Sdílej každou druhou středu večer
 • Nejčtenější články
 • Rubriky