Dopis od chlapa

Mám pro vás další příběh chlapa, kterého jsem měl tu čest potkat na semináři Sraz hustých mužů 2020 a měl ho ve skupině.
Když se bavíme, jak se v dnešní době mohou muži posouvat, tak je to hlavně mužské sdílení. Tedy sednout si a beze strachu říct o tom, co je bolí a trápí, chlapům, kteří to nebudou hodnotit, soudit a hned radit.
Jen to vyslechnou a to úplně stačí.
Je krásné vidět, jak tyto mužská setkání pomáhají a mění lidské životy.
Takže žádné omáčky ode mne a rovnou na sdílení Petra.


Ahoj chlapi,

chci se s vámi podělit o zkušenost ohledně mužské energie, kterou možná někteří z vás mají (tu zkušenost), ale asi nikde mi to nikdo z tohoto úhlu pohledu nevysvětlil. Kdo nemá rád omáčku, klidně poskočte na konec, ale já za mě to tu napíšu podrobněji, protože za mě je vždy nejdůležitější PROČ.

K napsání mě inspiroval blog Tomáše Hovorky, na který tu bývají odkazy. Já nemám takové básnické střevo jako Tomáš, takže blog bych neutáhl. Ale jeden článek snad ještě zvládnu.

Takže od začátku. K tématu mužská/ženská energie jsem se dostal přes semináře Denisy a Richarda. Kde se téma mužské energie „nakouslo“. Nicméně mi to docela rezonovalo a začal jsem se o to víc zajímat. Začal jsem jezdit na mužské semináře. Nicméně jsem měl tak trochu pocit, když se mluvilo o vztahu mužské a ženské energie a vůbec o tom, jak ženy fungují, že se asi mluví o nějaké „univerzální“ ženě, ze které má každá „normální“ žena jen pár procent. Takže mi to něco dávalo, ale moc ne.

V té době jsem měl partnerku, na kterou, když vzpomenu, tak na mě měla vlastně jen dva nároky. Abych byl maximálně v mužské energii a abych vůbec nebyl v mužské energii. A z nějakého důvodu vždy opak toho, jak jsem to měl zrovna já. Takže nabití ze seminářů bylo velmi rychle pryč. Jak asi tušíte, tento vztah již skončil.

V současné době mám přítelkyni, která je totálně v ženské energii. Na rovinu, když jsem s ní začal chodit, byl jsem z toho úplně v prdeli. Dostával jsem neskutečně zabrat a, kdybych nebyl zamilovaný a tvrdě rozhodnutý to nevzdat, asi bych s ní už nebyl. Vytahoval jsem z paměti všechny „moudra“, která jsem kdy zaslechl a totálně překopával celé svoje nastavení.
V době, kdy jsme se seznámili, jsem již měl naplánované Setkání hustých mužů. Když jsem to plánoval, bylo to z toho důvodu, že jsem se chtěl znovu najít a dát si život do pořádku. Když jsem měl na seminář jet, ptala se mě přítelkyně, proč tam jedu. Ona je neuvěřitelně v ženské energii, ale naprosto přirozeně a v podstatě nechápe, proč by se měl někdo tyhle věci učit. Takže jsem hledal vysvětlení takové, abych jí nepřipadal jako exot, ale pochopila, proč tam jedu. A při tom přemýšlení mi došla jedna věc. Důvod, proč tam jedu se vlastně během těch pár týdnů změnil. Řekl jsem jí, že původní důvod by jiný, ale teď mám tento:

„Zlatíčko, jedu tam proto, abych tenhle náš vztah ustál“.

Seminář mi opravdu hodně pomohl. Posunul mě o dost dál. Nicméně dnes mohu s odstupem říci, že největší posun má na svědomí má přítelkyně.

Tím, že je tak neuvěřitelně v ženské energii mě „nutí“ být maximálně v té mužské. A mě je v tom neuvěřitelně dobře. Vím, že, když mám něco rozhodnout, poradím se s ní, ona mi neřekne, jak mám rozhodnout, ale dokáže mi pomoci nasměrovat se správným směrem. Nechá rozhodnutí na mě. Já se rozhodnu nebo často já za nás rozhodnu. Pak samozřejmě také za své rozhodnutí nesu zodpovědnost. Co ale je úžasné, že ona ve své ženské energii mé rozhodnutí uznává a respektuje.

Kde to ale cítím úplně nejvíc, jsou partnerské „záležitosti“. Když jsem četl některé knížky nebo poslouchal na seminářích o tom, jak mi má být dobře, když kolem mě ženská řádí, v duchu jsem si klepal na čelo.

Dneska si tak prostě v té bouři stojím, užívám si, jak to kolem „tříská“ a přelévá se. Užívám si, že za pět minut neplatí, co platilo a vše je úplně jinak (nejlépe popsáno v Deidově Cestě pravého muže v kapitole Ženy nikdy nelžou).

  • Užívám si, že, kdykoliv se cítím naprosto sebejistě, přijde s nějakou poznámkou nebo narážkou a sebejistota je pryč.
  • Užívám si, že, kdykoliv jsem nejistý, jen se přitulí nebo se mě dotkne, podívá se na mě, a já přesně vím, kde jsem a co je třeba udělat.
  • Užívám si, že nemusím tajit žádnou svoji slabost nebo neúspěch, protože ona o nich stejně ví nebo nejpozději během pěti minut vědět bude, protože je vycítí.

A všechno je to proloženo nesmírnou láskou a ženskou něhou. S oblibou říkám, že nikdo mi nikdy nedokázal říci s takovou láskou, že jsem vůl.

A na závěr ta slíbená „velká myšlenka“:

Nemáte podle mě šanci dostat se trvale do mužské energie, pokud jste s někým, kdy vás tlačí z ní. Neříkám, že cesta je vyměnit partnera, ale zamyslete se nad tím, zda není třeba pracovat na tom společně.

Představa, že si dojedu na víkend na seminář, nabiju se tam mužskou energií a pak budu 2 měsíce s někým, kdo jí ve mně ubíjí, a ono to bude fungovat, je zcestná. Jestli pracujete na své mužské energii, pracujte i na partnerčině ženské energii. Věřte tomu, že to přinese mnohem více ovoce.


Super zamyšlení a osobní sdílení a já děkuji Petrovi, že jsem mohl být součástí jeho změny a dovolil mi jeho otevřený dopis dát na můj blog.

Chlapy držte se a makejte na sobě, jsme důležití!

Tomáš s radostí.

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ MŮŽOU ZA PODPORU

Líbil se ti článek?

Chceš ho číst ještě čerstvej? Pokud ANO, tak si klikni vedle do formuláře a příští dostaneš jako první.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Podpora blogu
  • Osobní konzultace
  • Sdílej každou druhou středu večer
  • Nejčtenější články
  • Rubriky