Holky, víte, jak si nastavit hranice?

Natočil jsem rozhovor s Petrou o tom, jak si správně nastavit hranice a hlavně, jak je bránit.. Posílám krátkou verzi, celého rozhovoru, kde odpovídám jen na klíčovou otázku, kde se Petra ptala proč by měli ženy projít mým rychlokurzem o hranicích, když jsem muž.
Proč by to neměli dělat spíše s ženou?

Kdo nejvíce překračuje hranice u žen??

Já myslím, že to jsou právě muži a kdo jiný, by vám měl ukázat, jak se bránit, než vrchní překračovatel hranic, což jsem do určité míry Já!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přepis videa, pro ty, co raději čtou:

Tomáš, už tě sleduji nějakou dobu a vím, že chystáš vždy spoustu aktivit pro muže, že jsi takovým průvodcem pro muže. A teď jsem zjistila, že děláš i kurz o hranicích pro ženy. Tak co je na tom pravdy a proč bych jako žena měla jít na kurz o hranicích k muži?

Petro, děkuji. To je skvělá otázka. Dlouho jsem se s ní zabýval, protože mi takový dotaz přišel z více stran. Proč by právě ženy měly jít ke mně na kurz o hranicích? První důvod je, že kdo vám, ženám, nejvíce překračuje hranice? Jsou to muži! To jsme my a zvláště já, protože kdo mě trochu zná, nebo kdo se mnou strávil nějaký čas, tak ví, že jsem vrchní překračovatel hranic.
Přesně vím, kdy hranice překračuji a kdy ne, respektive potřebuji signály k tomu, abych věděl, že hranice překračuji. Takže já sám vím, že jsem jak dělaný na takový kurz pro ženy, které mají problém s tím, že jsou velmi nebohé, jejich hranice jsou velmi často překračovány.

Otázka:

A co když se trochu bojím? Co když ty signály neumím ukázat?

Odpověď:

Každý se trochu bojíme, každý se snažíme v první fázi zjišťovat, co jsou hranice. Všichni známe hranice států, měst a komunit, ale naše vnitřní hranice nejsou moc vidět a proto si myslím, že je velmi důležité je komunikovat. To znamená nejdříve je nastavit a pak je otevřeně komunikovat.
Myslím si, že máme velmi často nastavené hranice, velmi často je dobře cítíme. To znamená, víte přesně, kdy vám někdo hranice překročil, ale neumíte je včas komunikovat. A to je součástí kurzu, kde vás budu učit, jak otevřeně a včas, protože věřte mi, to chcete, komunikovat včas, říkat přesně, kdy mi muži překročili hranici. A to si myslím, že je důležité. To si myslím, že vás jen tak nějaká žena nenaučí.

Otázka:

Takže mi to pomůžeš najít dřív, než budu večer doma v brečet do polštáře? Pomůžeš mi to komunikovat a říct jasně?

Odpověď:

No, minimálně se o to pokusím, protože tento pětidenní kurz je takový rychlokurz! Ty principy jsou pro ženy, pro muže stejné. Jde o to, a nechci teď prozrazovat obsah kurzu, nastavit si dobře životní hodnoty, na základě životních hodnot nastavit hranice a pak se naučit a včas otevřeně komunikovat. Samozřejmě, zpočátku nám to nepůjde, zpočátku to bude stav, který v tomto chvíli asi je. To znamená, že si ty hranice necháte velmi často překročit a pak se zpožděním, brečíte do polštáře, jak jste říkala. A já se vám budu snažit ten čas zkracovat, abyste byly schopny zareagovat hned.

Tak to zní skvěle, těším se na kurz. Já taky. Holky, ahoj a pokud chceš celé video Jak si nastavit a bránit hranice, tak si prostě napiš!

Tomáš, tak trochu jinej bloger!

Chceš dostávat pravidelně moje články? Tak se dole přihlaš!
Jo a tam kde je smajlík 😀, tam se máš smát a tam kde je srdce ❤️, tak to je hluboký.

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ MŮŽOU ZA PODPORU

Líbil se ti článek?

Chceš ho číst ještě čerstvej? Pokud ANO, tak si klikni vedle do formuláře a příští dostaneš jako první.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • ONLINE KURZ PRO ŽENY I MUŽE!
  • Podpora blogu
  • Osobní konzultace
  • Sdílej každou druhou středu večer
  • Nejčtenější články
  • Rubriky