Moje milé EGO

Zuzku znám už nějaký ten pátek a potkal jsem jí na seberozvojovém kurzu Transformace, kde jsme se dali do řeči a zjistili, že máme spousty stejných pohledů na život. Nedávno, dala na Facebook tenhle krátký rozhovor se svým Egem a mě se to líbilo, a tak jsem ho s jejím dovolením vložil ke mě na blog, abych sem pustil trochu té milé a něžné ženské energie.


MILÉ EGO,chci si s tebou promluvit.

Víš, že jsem věřila tomu, že TY jsi JÁ?
Díky tobě JSEM VĚŘILA, ŽE JSEM „NĚKDO“.

Vůbec jsem nepochybovala, že to, co mi nabízíš, je moje pravda. Že mám nárok na svou pravdu. Že „mám právo“ soudit, kritizovat, hodnotit, posuzovat, porovnávat, obviňovat… sebe, druhé. Cítit se zneužitá, využitá, nebo obelhaná.
Máš velmi silné zbraně a dnes vidím, jak mocně je umíš ovládat. Používáš výčitky, hledáš dramata, očekáváš a dáváš pocit, že víš, jak to v životě je a má být.

Miluješ napětí a úzkost. Toužíš po moci, výjimečnosti, úspěchu, kontrole, dokonalosti a bojíš se odevzdání, víry a lásky. Moc dobře víš, že bez tebe by se lidé cítili nejprve prázdní. To ti dává ohromnou sílu. Uvěřila jsem skrze tebe o falešné představě o lásce.

Vím, čím mě držíš ve svých sítích. Strachem. Strachem o život, ztrátu, opuštění. Strachem z odmítnutí, z kritiky a hodnocení. Strachem, který jsem si za lásku zaměnila.

Lásky se bojíš. Bojíš se blízkosti a víry, že je něco moudřejšího než-li ty. Pak ztrácíš svou moc ovládat. Kdykoliv cítím strach, vím, že se raduješ, protože tě potřebuju.

Milé ego, moje. Chci s tebou mluvit, chci tě poznávat.

Znám tvou roli – chráníš mě a ukazuješ mi hranice. A  se potřebuju naučit dát hranice tobě. Dovolit si tě pozorovat a nenechávat se vtáhnout do tvých dramat, o kterých jsem věřila, že jsem to já.
Dovolit si být k sobě laskavá, cítit k tobě soucit a otevírat se poznání, kdo bez tebe jsem. A zároveň být laskavá k situacím, kdy ti podléhám… tvému vábení cítit výjimečnost, být lepší, nedělat chyby… být „někdo“, mít pravdu….

Víš, když nejsem ty, jsem totiž docela, docela obyčejná. Učím se prostě „jen“ být a dovolit si nevědět. Cítím v tom hluboký klid a lásku. Docela obyčejnou a přesto tak krásnou….

Neobyčejně obyčejné léto přeji nám všem…
Zuzana 🙂


Zuzana je mimo jiné lektorka osobního rozvoje nejen jednotlivců, ale pomáhá i celým firmám, takže kdo by chtěl v této oblasti pomoci mrkněte na http://www.zuzanahanakova.cz/ a napište. Věřím, že vám dokáže pomoci a najít pro vás cestu…

Pokud by jí někdo chtěl vidět na živo a něco se přiučit, tak
https://www.televizeseznam.cz/video/byznys-finance-a-podnikani-v-kostce/jak-se-lepe-rozhodovat-a-stanovovat-si-priority-64052496?fbclid=IwAR3egxj3Gji9oVYj8BefhRB-c_sotGV5VvL9skVZEU7maTjs6v3ekK4MdIA


Děkuji Zuzko za dovolení, že jsem mohl sdílet tento rozhovor na mém blogu a tím trochu obohatit obsah těch mých článků.

Zatím mějte parádní léto a neposerte se když zrovna prší, příroda to potřebuje!

Tomáš, tak trochu jinej bloger!

Chceš dostávat pravidelně moje články? Tak se dole přihlaš!
Jo a tam kde je smajlík 😀, tam se máš smát a tam kde je srdce ❤️, tak to je hluboký.

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ MŮŽOU ZA PODPORU

Líbil se ti článek?

Chceš ho číst ještě čerstvej? Pokud ANO, tak si klikni vedle do formuláře a příští dostaneš jako první.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • ONLINE KURZ PRO ŽENY I MUŽE!
  • Podpora blogu
  • Osobní konzultace
  • Sdílej každou druhou středu večer
  • Nejčtenější články
  • Rubriky