Karanténa, ponorka a Velký tah

Tak nám prodloužili karanténu!

Je neděle 29.3. a právě jsem zjistil, že nám prodloužili karanténu o dalších 11 dní, kterých je nejspíš potřeba, aby naše zdravotnictví zvládlo všechny případy vážného průběhu tohoto onemocnění.

Být doma? Tak to mě jebne!

Ne, mě vlastně ne, já jsem zvyklý díky tomu, že pracuji hodně času právě na home office, ale pro spoustu lidí je dalších 11 dní doma opravdu problém.

Co budu doma dělat?
Televize?
Ta mě tak nějak nebaví už delší dobu, i když na novém kanále ČT3 dávají Nemocnici na kraji města. Takže Sova by nás mohl uklidnit a Štrosmajer zase rozesmát svou legendární hláškou “ Kdyby hloupost nadnášela, tak se tady budete vznášet jako holubička“ nebo „Vy krávo nebeská“, kterou řekl soudružce zelinářce.

Počítačové hry jsou super zabiják času!
Už mám tuhle závislost za sebou, ale třeba pro někoho dobrý. Paření na kompu je fakt extra žrout času, to by mohlo zabrat!

Vaření je stále trendy!
Samozřejmě si, před zkažením, musíme uvařit ty nakoupené zásoby potraviny, takže to rozjedeme s novými recepty podle YouTube a kuchařek našich babiček. Já se samozřejmě přežeru, a pak si dám očistnej půst, aby to dávalo smysl, ne?

Co tam máme dál?
Chlast mě nebaví, takže zbytek času prohulím u notebooku při psaní článků, které možná nikdo nečte a vymýšlení reklam na Triko4u.cz, protože chápu, že teď nikdo nenakupuje sportovní oblečení. Teď se šetří a kupují se pouze důležité věci.

Pak se vykoupu, zuby sjedu třikrát denně, ostříhám si nehty, oholím se a kdybych měl vlasy, tak si je i vyfoukám….. …..a dál? Co budu dělat pak…?

A pozorte, ono je to perfektní aj dom, na takové to domácí žvýkání, však víme.“

Na to jsem úplně zapomněl a přitom to je parádní zábava!


Osobní ponorka

Karanténa tedy pokračuje a my musíme zůstat doma, a to sebou přináší:

  • Výhodu – máme více času na sebe
  • Nevýhodu – máme více času na sebe.

Takže trochu psycho. Chytrolíne!

Pro spousty lidí bude právě tohle vystoupení z krysího závodu opravdu překvapení, a to zvláště pro ty, co si velmi dlouho neudělali čas na sebe. Čas zapřemýšlet si, jestli ten závod, co právě běží, je opravdu tím, co je baví. Není konečně čas si v sobě probrat a trochu srovnat ty životní hodnoty?

Kolik z nás může upřímně říct, že je sám se sebou úplně v pohodě a má se opravdu rád?
Neustále si vyhledáváme nějakou činnost, abychom se zaměstnali mozek něčím jiným, než jsme my sami. Tak teď ho budeme mít, až do prdele.


Jak já to vlastně mám?

Zkuste to zjistit, jak to vlastně máte sami se sebou.
Běžte sami na procházku, sedněte si třeba na kraj lesa, anebo rybníka a zkuste si změřit, jak dlouho vydržíte v klidu, nechat myšlenky jen tak plynout a nezabývat se jimi a jen pozorovat okolí.
Až se zklidníte, zkuste si uvědomit, jak se teď cítíte, a co v životě vám brání být šťastní?

Možná poprvé ve svém životě máme čas si sami sednout v tichu a pozorovat, ten klid kolem nás. Využijte ho a pusťte ho i do sebe.

Nic víc……..


Rodinná ponorka

Další novým výdobytkem karantény je dostatek času stráveného s rodinou. A to ještě není máj a přesto je lásky partnerské i rodičovské čas.
Rodina je základ státu, to všichni víme. Být spokojený ve vztahu a umět komunikovat se svými nejbližšími je umění, které ne všichni ovládáme a teď je čas se to naučit.
Taky je čas dodělat to, co jsme odkládali, že?

Když jsme dlouhodobě zavřeni v malém prostoru se svými blízkými, začínají vyplouvat páchnoucí vztahový kostlivci. Ti kostlivci, které jsme, tajně utopili a stejně jako kapitán Jack Sparrow, jsme doufali, že je moře nikdy nevydá.

Když není karanténa, tak se vidíme v průměru 3 hodiny denně a jedeme v automatickém rodinném provozu, nic se neřeší, na nic není čas!. Když vznikne problém, máme možnost zmizet ven a počkat, až přejde!
O, jak pohodlné!

Kdo se před karanténou netěšil, po desetidenní dovolené domů, že si odpočine od partnera, dětí a někam sám vypadne?
Nedej Bože, že máte masochistické sklony a strávíte dovolenou s tchýní a tchánem, to je pak něco, jako orgasmus se jich na zbavit.

Teď, ale není kam zdrhnout a být spolu 10 dní v kuse zavřený v bytě se stává dost náročné. 

Tak tohle bude opravdu zkouška a kam se hrabe Korona!


Jak pracovat s emocemi?

Je jasné, že emoce v ponorce porostou a je potřeba si s nimi poradit a pustit je ven, ale mělo by to být s rozumem a na místech, které jsou proto vhodnější, než je obývák.

Nejhorší varianta je, když to najednou to na tebe přijde, vzít ten kýbl špíny a sraček, a hodíš ho na někoho, kdo je k jeho smůle, poblíž 😬.

Udělal jsem instruktážně uvolňující video a věřím, že každému nějak pomůže je totiž fakt uiversální a pro všechny.

Tak věřím, že jste se pobavili a techniku vyzkoušíte někde venku v přírodě. Je dobré si ji dát několikrát dokola, a to do té doby, než sami ucítíte, že nasranost je pryč.

Pohyb, dech a hlas pomáhá vždy

Dobrej nápad je začít dělat věci, které jsme odkládali. Já třeba dopisuji třetí elektronickou knihu o mých životních zkušenostech a jednou z nich je Velký tah – Kladivo na stres!


Mé první Velké tahy na chatě

U nás v Čechách je to tradice a každej jezdil na chatu, no né?
Byl to parádní čas mého dětství trávený na chatě u Sázavy a jako všechny děti jsme realizovali spoustu ulítlých nápadů a her.
Jednou z nich byla dechová hra, kde sedíš na bobku a rychle dýcháš, dýcháš a dýcháš a když už máš pocit, že ti praskne škeble, tak prudce vstaneš a totálně se ti zamotá hlava. Na chvíli ztratíš rovnováhu a praštíš sebou do trávy.
Tenkrát jsem to netušil, ale fakt nás to rozesmívalo.


Velký tah – Kladivo na stres!

Velký tah je dechová technika vycházející s Taoismu. Jde o jednoduché cvičení na zklidnění mysli, zbavení stresu a strachu a zvýšení energie v těle.

Ve velké míře podobnou techniku používá i Wim Hof ve svých kurzech s chladem i když spíše používá jeho statickou verzi, kterou též popisuji v eBooku Kladivo na stres.eBook Velký tah

Jak na to slavné Kladivo na stres najdeš v tomto odkazu, respektive můžeš si ho stáhnout za 99 vočí 👁️.
Návod má 27 stránek s obrázky a věřím, že to pro tebe bude zajímavá zkušenost. Popisuji správné dýchání do břicha a co vše se dá s Velkým tahem docílit. Více informací pak na stránce v odkazu níže.

Tak držím palce a věřím, že minimálně někoho rozesměju, což je taky dobrý lék na ponorku. Smích a radost léčí spousty bolestí a prodlužují život. Navíc jako bonus zbavují strachu a paniky, což je dnes opravdu potřeba.


Hlavně se z Korony neposrat

Přestaňme se zbytečně třást strachy a propadat panice, že všichni umíráme. Přestaňme šílet z negativních informací z médií a sociálních sítí.
Dodržujme nařízená pravidla, ale necvakejme pod rouškou zuby ze strachu. Buďme víc v přítomnosti a řešme věci, až když přijdou a podle našich možností a svědomí.

Tomáš, tak trochu jinej bloger!

Chceš dostávat pravidelně moje články? Tak se dole přihlaš!
Jo a tam kde je smajlík 😀, tam se máš smát a tam kde je srdce ❤️, tak to je hluboký.

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ MŮŽOU ZA PODPORU

Líbil se ti článek?

Chceš ho číst ještě čerstvej? Pokud ANO, tak si klikni vedle do formuláře a příští dostaneš jako první.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • ONLINE KURZ PRO ŽENY I MUŽE!
  • Podpora blogu
  • Osobní konzultace
  • Sdílej každou druhou středu večer
  • Nejčtenější články
  • Rubriky