S Buddhou na baru

První dotek s Mužskou cestou

Tenhle článek navazuje na jeden z mých prvních článků, který jsem napsal Poděkování všem, co jsem potkal a patří, jako poděkování Richardovi Vojíkovi, mému učiteli, průvodci a dnes i velkému příteli ❤️

Když někoho potkáš a on ti pomůže změnit život, je to ZÁZRAK.
Bez nějakého patetického sentimentu, já potkal chlapa, který mi ukázal cestu, dal nástroje a řekl to, co jsem potřeboval slyšet od svýho táty! Richard mi otevřel srdce!

Jak jsem přišel k Richardovi?

Někdo tomu říká Bůh, někdo Vesmír a mě se nejvíc líbí Život, ale je vlastně jedno, jak tomu budeš říkat, je to prostě něco vyššího než si ty!
Život tě v určité chvíli nasměruje přesně tam, kam potřebuješ jít!
Tak a teď to mohlo být takový hluboký, jak mě „Život“ vložil do cesty Richarda Vojíka, abych se změnil, ale bohužel nebude!

Za vším hledej ženu

No, asi zklamu ezoteriky, protože u mě, místo něčeho tajemného, to byla Irenka (a mám jí rád,aj bez peňazí) 😄😄😄. Kamarádka, co dělá odblokování, která už se asi nemohla dívat na to, jak se v tom plácám, se rozhodla, že mě pošle do dobrých rukou krále Richarda 😄.

Bylo to jedno odpoledne a psali jsme si na Facebooku a já jí psal, že potřebuji něco, co mě nakopne. Chci ukončit tu sebelítost a přestat se stále na něco vymlouvat. Najednou cink a poslala adresu na web nějakýho Richarda Vojíka.

Ano, čteš dobře kámo, byla to žena, co mě poslala na mojí Mužskou cestu. Žádnej tvrďák Tom 🦍 se nerozhodl, žena to rozhodla za Tomíka😂!
Už si na to pomalu budeme muset přiznat, že nás ženy dokonale ovládají a umí to parádně skrz ty svoje kouzla a dary těla.
Někdy ani nevíš, že to chceš a jako vocas, jdeš! (je hele rým)

Ty vole, co to je za blázna?

Tak jsem otevřel ten web a koukám, jak bacil do lékárny, na slogan na první straně!

Ztiš svou mysl a vykroč do neznáma.
Zde začíná cesta léčení a nalezení sebe sama, kterou musel projít každý bojovník, každý šaman.

To snad nemyslí vážně, co to je za mudrosloví?
Nic, konec, ❌ Exit a Zdarec!
Jenže červíčci v hlavě, jsou pěkný mrchy, to asi víte a pomalu si tam dělají takový kanálky a žerou a nechávají takový hovínka 💩💩.
Po třech dnech jsem web otevřel znovu a dal tomu šanci. Četl jsem Richardovy články, projel semináře, a hlavně si začal pouštět videa z akci a reference. Z červíčků byli červi a v kanálech, začala téct zvědavost. Zvědavost je mocná síla, možná jedna z nejsilnějších v historii lidstva, dohnala mnoho lidí k úžasným objevům a mě k objednání svého prvního semináře.


Jmenoval se Buddhabar a já myslel, že se tam bude pít!

Proč zrovna Buddhabar?
Tak Buddha je mi ze všech bohů nejpodobnější 😂. Nesnáším dlouhý nakupování, vybírání a dal jsem poprvé na pocity, a ne rady mojí hlavy. Pravda je taky to, že to byl nejbližší Richardům kurz a já potřeboval začít!
JEDU VOLE A KONEC PŘEMEJŠLENÍ!!!

Hlavní slogan semináře Bohatství, Meditace a hledání vize a poslání. Jo to přesně potřebuji.

Nevíš, co chceš a kam v životě jdeš?
Zajímá tě, jak přitáhnout bohatství do všech úrovních svého života?
Chceš využít stín vlastní osobnosti a v něm najít svoje skryté dary?

Ok nevím, co chci a nevím kam jdu, tak to jsem zvědavej, co mi na to řekneš Vojíku a když bude nejhůř, zkusím najít v Pelhřimově to slavné krematorium a pojedu se na něj podívat! 😂


Je pátek a vyrážím do Pelhřimova

Nechtělo se mi vůbec, nevěděl jsem do čeho jdu a navíc nesnáším ten pocit nejistoty, ale cítil jsem, že tam mám jet. Zaplatil jsem raději dopředu celé kurzovné, abych si to ještě nerozmyslel a v pátek po čtvrté hodině vyrazil směr Pelhřimov.
Už od Benešova jsem se dostal do odporu!

Co to zase hraješ? Co si tam jedeš dokázat?
Odpor rostl tím, jak jsem se blížil k Pelhřimovu a každou odbočku z dálnice jsem házel blinkr, že to otáčím a jedu zpět na Prahu. Nejsem magor ty vole!

Nakonec, to byla asi lakota! Jojo lakota řezníka Krkovičky mi nedovolila, to otočit a nechat tam ty prachy. Jo a lítost to zase vzdát, jako už tolik věcí ve svém životě, a tak jsem dorazil na Váňův statek včas…
Kdybych jen tenkrát věděl kolikrát, a jak rád se vrátím Váňův statek!


Když jseš někde, kde nechceš být

Vystupuji z auta a jsem v takovým odporu, že bych se z toho posral. Sere mi všechno, ty auta kolem, rybník, louka, vrata do kterých musím jít, všechno kurva mi sere! Vlezu do restaurace a hned na kraji byla registrace.
Ahoj chlape jedeš na kurz?
Nějakej vysmátej týpek, Ježiš, ten mi sere!
Registruji se, jdu na večeři a po večeři nástup do sálu. Kde to vypadalo asi takto…

80 zádumčivých týpků mlčky čeká na… No ty vole! Střídala se ve mě malá dušička a nasranost, ale rozhodně jsem to nedal najevo, jsem přeci tvrďák. Co se dělo dál vlastně nejde popsat, dá se to jedině zažít, protože každý to má prostě jinak.


Sdílení

Nebyl jsem vůbec zvyklej otevřeně mluvit o svých pocitech. Dnes vím, že v životě chlapa je jedna z nejdůležitějších věcí, mít mužskou partu, v které se můžeš se vším svěřit a mluvit otevřeně.
Nikdo si z tebe nebude dělat prdel! Nikdo tě nebude hodnotit! Nikdo tě nebude soudit!

Přiznejme si pánové, kdo to má?
Sdílení je pro mužskou duši ta nejlepší terapie, beze strachu a s důvěrou mluvit o svých problémech. Pozor, teď nemyslím, že tě stará doma vysírá, protože chce, abys vyluxoval.
Myslím ty fakt hluboký problémy uvnitř, které si nikdy nikomu neřekl, že ti celý život chybělo obejmutí a pochvala od táty, který na tebe neměl čas.
Sdílení probíhá prakticky celý kurz a pro mě bylo, tak neskutečně osvobozující a uvolňující, že doporučuji všem najít si i v běžném životě takovouhle mužskou partu!

Hustý poprvý!


Transdance

Většina mužů netančí a má k tanci přirozený odpor. Je to přeci babská zábava a já se tu nebudu kroutit, jak nějakej stryptér Deuce Bigelow!


Já teda odpor k tanci nemám a dokonce se o mě říká, že jsem bílej brácha Michaela Jacksona 😆. Mám rytmus v těle a s tím nic neudělám, i kdybych chtěl 😉.
Tanec není problém, ale tancovat s osmdesáti chlapama v jedné místnosti, to už možná trochu divný je, ne?

Jak nejlépe v mužském těle rozproudit energii? Pohybem, takže jedeme bomby a tančíme, dřepujeme, klikujeme a zase tančíme. Po chvíli jsem lapal po dechu, jak astmatik v posledním tažení a hledal to dejchátko, co nakonec zachrání život v každém filmu s hepyjendem.
Teď vážně!
Fakt jsem nevěděl, že dokážeš během několika minut se nakopnout tak, že bys mohl skály lámat.
Fakt jsem netušil, že dokážeš cítit, jak ti proudí v těle energie.
A fakt jsem čuměl, že s ní jde pracovat a směrovat jí.

Hustý podruhý!


Když zjistíš, že meditace není to samý, co čumění do blba

Další úžasnou věcí v mém životě bylo objevení Meditace. Meditace je totální zklidnění mysli. Učíš se při ní kontrolovat své myšlenky, pozorovat své pocity a rozumět tomu, co se v tobě děje. Myšlenky neřešíš, necháš je probíhat, ať si jdou po svejch krávy votravný.
Stav, ve kterém se dostáváš do úplného ticha a máš šanci slyšet i svou duši, která opravdu existuje (k překvapení většiny fanoušků Novy a Blesku)!

Jestli je Richard v něčem opravdu unikátní a geniální, tak to jsou jeho řízené meditace. On je nečte z papíru nebo počítače, on je říká z patra. Umí se dokonale nacítit na prostor, lidi a přesně ví, co říct.

V roce 2017 jsem zažil meditaci s názvem Rituál smrti a věř mi, že opravdu po dlouhé době jsem brečel, jak malej kluk, když jsem si představil, že opouštím své blízké a mám už jen jeden den na to, abych vše zařídil.

Součástí této meditace, bylo sepsání dopisu na rozloučenou svým blízkým a já jeden napsal Richardovi.

Děkuji ti z celého svého velkého srdce za to, že jsi!!!
Otevřel si mi nejen oči, ale hlavně srdce, které jsem měl tak dlouho zavřené a bez citu. Najednou mám pocit, že už vím, kdo jsem, kam jdu a díky tomu našel tu nejdůležitější cestu, cestu k sobě.

Najednou mohu cítit beze strachu to, co jsem si dříve nechtěl dovolit cítit, přijmout sebe a své emoce, které jsem tak dlouho odmítal a bral jako slabost. Už si mohu přiznat své chyby a není pro mě důležité vždy vyhrát.

Byl si pro mě jako můj Táta, který jednoho dne odešel a neřekl ani Ahoj. Prostě beze slova zmizel a až teď jsem si dokázal přiznat, jak moc mi celý život chyběl.
Prožil jsem život jak na houpačce, jednou nahoře, jednou dole, ojel a ublížil spoustě žen, zfetoval se do bezvědomí, a to vše abych našel Tátu.

Bez sentimentu jsi pro mě jeden z nejdůležitějších mužů v mém životě a já ti opakovaně DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI.

Hustý po třetí!


Nejspíš to není cesta pro každýho!

Když si ve svém životě spokojenej a nemáš potřebu nic měnit, nejezdi, nemá to cenu. Význam to má pouze pro ty, co spokojeni nejsou, život jim nedává smysl, někde cestou ztratili vizi a pocit, že je život naplňuje.

Na začátku mi přišlo, že ten víkend nepřežiju a na konci, že byl hrozně krátkej. Zkušenosti mění tvé hodnoty a dobré hodnoty mění život!

Když vykročíš…

Když vykročíš, tak první, co se stane, že začneš otevírat tu emoční žumpu v sobě a hle, smrdí to. Musíš ze sebe vyházet hromadu sraček, debilních pocitů sebelítosti, nelásky, oběti a ponížení. Znovu prožít ty chvíle, kdy si neřekl, co si chtěl, nepostavil se za sebe a pak si toho dlouho litoval.

Když ti někdo v 6 letech sebral dárek, je to smutný, ale smutnější je, když ještě v padesáti, ti přijímání dárků dělá obrovský problém.

Začni hledat souvislosti, posraný vzorce chování, návyky, hodnoty a měň je.
Jednou si položíš otázku proč? Proč si to neudělal, když si mohl?
Odpověď bude krutopřísná, protože ses na to vysral, vysral si se na svůj život, a to si měl na začátku takový velký plány!
Všichni máme na týhle planetě odměřenej čas, tak chtěj něco víc, než chodit do práce, vydělávat prachy, chlastat, hulit, šukat a mlít v hospodě s kámošema o ničem.
Pak na konci, až se bude blížit černočerná tma s tím světýlkem na konci, UŽ TO NESTIHNEŠ, ale litovat se, to určitě zase zvládneš!

Třeba chceš něco víc, stejně jako já a proto pokud chceš vykroč na svou Mužskou cestu.

Tomáš, co tančí s Richardem ❤️

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ MŮŽOU ZA PODPORU

Líbil se ti článek?

Chceš ho číst ještě čerstvej? Pokud ANO, tak si klikni vedle do formuláře a příští dostaneš jako první.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • ONLINE KURZ PRO ŽENY I MUŽE!
  • Podpora blogu
  • Osobní konzultace
  • Sdílej každou druhou středu večer
  • Nejčtenější články
  • Rubriky