3 věci, které jsou fakt důležité!

Vím, že mě teď ukamenují všichni Ezopozitivisti, ale co už, snad to moje maličkost vydrží 😁.
Pokud na sobě chceš začít pracovat, chceš změnit svůj život, tak na začátku bych se vyhnul neustálém vytváření pocitu umělé pozitivity.

Všechno nemůže být stále růžové. To je ezonesmysl.

V životě jsou chvíle a situace, kdy by ses z toho posral.
Doma je to na rozvod, protože žena se rozhodla tě otestovat a velice často se mění v bohyni Kálí. V práci se šéf rozhodl ti zvednout práci na místo výplaty, a dítě propadá ze třech předmětů. Všechno ti padá na hlavu a Ty nevíš, co řešit dřív. To jsou momenty, kdy si úplně v prdeli, ale ty potřebuješ naopak si věřit a cítit se v pohodě.

Žijeme ve světě, kde vše funguje na principu polarity. Ve světě, kde světlo má svou temnotu, kde plus má svůj mínus a úspěch má své selhání. Pouze ti, co umí projít temným obdobím se zdviženou hlavou, jsou ve výhodě.
Použiju zde slavný citát a asi největší moudro, které kdy pronesl Silvestr Stalone na filmovém plátně:


NIKDO nerozdává tak tvrdé rány jako život. Ale NEJDE O TO, jak inkasuješ. Tady JDE O TO, kolik ran uneseš a přesto se znovu ZVEDNEŠ.
Kolik ran dokážeš PŘIJMOUT a nezastaví tě.
JENOM TAK SE VÍTĚZÍ!
Rocky Balboa


Tak se probuď a uvědom si, že nejde se každé ráno probudit s rozesmátým ksichtem, jak měsíček na hnoji. To fakt NE. Pokud teda nemáš nějakej dobrej matroš 😆.
Přijímat nějakou špatnou životní událost nebo problém 😲 tím, že si budeš říkat, to se mělo stát a je to v pořádku s hraným úsměvem na ksichtu, je fakt kravina.

Umělá pozitivita

Jsem pozitivní, věřím tomu a prý se to už o mě i říká 😂.
Umělou pozitivitou teď myslím všechny ty knihy a návody na šťastný život, na vytváření hojnosti. Všechny ty andělské afirmace, odříkávání manter, učení se jak si správně přát, řeči o nelpění na majetku.

Na jednu stranu je to v pořádku. Člověk musí věřit a správně si přát a je důležité být pozitivní, ale tím, že strávíš půl dne opakováním „Óm mane padmé hum“, se problému nezbavíš, pouze ho odložíš. Pokud tedy nemáš oranžové hadry, nesedíš 20 cm nad zemí někde v Tibetu a netrpíš vysokou tělesnou vibrací.
Já jí netrpím, takže jsem to zkoušel, uklidňovalo mě to, vracelo mě to k sobě, ale nic to nevyřešilo. Nakonec jsem musel vstát a řešit problém. Ony totiž ty problémy nejdou neustálým navozováním pozitivity vyřešit, jdou jen odložit.

Jak tedy začít?

Klíčem k šťastnému životu 🌻 rozhodně není, jak tvrdí Matrix v reklamách, mít všeho víc, ale rozhodnout se, co je ve tvém životě důležité a ten zbytek mít prostě víc u prdele.
Mít víc peněz, větší auto, dům nebo televizi, vyšší vzdělaní, víc znalostí, víc všeho ještě neznamená, že budeš šťastný.
Co fungovalo mně a myslím, že je dobrý začátek, dát si dohromady tři věci:

 1. Životní hodnoty
  Sedni a sepiš si své životní hodnoty. Co je pro Tebe opravdu důležité. Podle čeho hodnotíš svůj úspěch a neúspěch. Zjistit, jestli třeba radost syna, když dá první gól, pro Tvůj pocit spokojenosti není důležitější, než mít novou Toyotu Land Cruiser nebo vyhrát výběrové řízení pro velkého klienta.
 2. Odmítnout alternativy
  Tolik možností a voleb, co dnes máme, nám na jedné straně život usnadňuje a na druhé straně nám ho totálně komplikuje. Rozhodovací paralýza je problém! Někdy to jsou úplný blbosti.
  Dvacet minut se rozhoduješ, co si dáš k obědu a pak si vybereš guláš. Jsi v pohodě, až do té doby, než vedle ke stolu přinesou nádhernej salát s vepřovou panenkou. Najednou máš chuť na ten salát a zkazí ti to půl dne, že sis ho nedal. Rozhodni se a neměň to!
 3. Odpovědnost
  Nakonec ta nejtěžší věc. Přijmout odpovědnost za vše, co se kolem nás děje. Tedy za své rozhodnutí, chování a okolnosti, které nám přichází do života. Když se prostě něco posere, tak nehledat hned viníka kolem sebe, ale přijmout následky a najít řešení. To je cesta k odpovědnosti.

Začni teď. Zítra taky nebude čas

Čím začít? Všem doporučuji hned od začátku věnovat aspoň 30 minut denně pouze sobě. Jen si sednout někde do ticha, třeba si dát krátkou meditaci anebo jít na procházku do lesa a u toho zhluboka dýchat.

Já začínal tak, že jsem si jak ten největší tupoun opakoval v duchu nádech, výdech, nádech, výdech, nádech a stále dokola. Teď si uvědomuji, že to dělám dodnes 😊!
Je potřeba zastavit mozek a vyhnat z hlavy myšlenky. Díky tomu získáš nejen více klidu v sobě, ale třeba i nový pohled na spousty věcí a možná přijde i řešení. Je to totiž tak, že většina řešení problémů není někde venku, ale naopak uvnitř.

Na začátek tohle úplně stačí. Zní to jednoduše, ale věřte mi, uvést to do života je opravdu velká dřina a zabere to i pár měsíců, či let.

Kdo by to byl na začátku řekl, že životní hodnota mít Toyotu Land Cruisera je skvělá věc, ale šťastným mě ten offroad neudělal. Naopak, to povození v něm mě skoro zruinovalo a kamarádka to ještě okomentovala „Když chceš opičku, tak musíš mít na banány.
Co byste jí řekli? Měla pravdu.

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ MŮŽOU ZA PODPORU

Líbil se ti článek?

Chceš ho číst ještě čerstvej? Pokud ANO, tak si klikni vedle do formuláře a příští dostaneš jako první.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • ONLINE KURZ PRO ŽENY I MUŽE!
 • Podpora blogu
 • Osobní konzultace
 • Sdílej každou druhou středu večer
 • Nejčtenější články
 • Rubriky