Šest knih, které mi pomohly

Jak to máš se čtením? Já nějak podivně.
Za poslední čtyři roky jsem přečetl a naposlouchal více knih 📚, než během posledních 40 let.

Naposledy jsem četl jako dítě a matně si vzpomínám na knihy jako Honzíkova cesta nebo Z deníku kocoura Modroočka, ale kolik jsem toho přečetl, si nevzpomínám. Takže četba nic moc.
Nějak mě přestalo bavit číst asi kolem 12 let. Podle vzpomínek, ale to jsou pěkný lhářky, byla poslední kniha, kterou jsem četl s láskou, Petrolejový princ od Karla Maye.

Pamatuji si, jak moje dětská duše hltala dobrodružné příběhy Vinetoua a jeho pokrevního bratra Old Shatterhanda. Milovala tu jejich bezpodmínečnou čestnost, statečnost a ten pocit, že pravda a láska zvítězí… (Kde jsem tu větu slyšel, sakra 😀).

Pamatuji si, že ve 12 letech jsem si ještě dokázal při čtení představovat jednotlivé scény ve své dětské fantazii. Byl jsem tam, když Indiáni tajně obkličovali tábor odporných bledých tváří a chystali se jim stáhnout skalpy.

To bylo naposledy, kdy se mi podařilo mou fantazii využít ke čtení. Nejspíš i proto jsem přestal na tolik let číst. Druhá možnost, proč jsem přestal číst, byla velice prostá. Byl jsem línej jak prase. Ale ta první zní honosněji, ne 🤣?

Co mohu doporučit všem mužům, všem ženám…

Za ty čtyři roky jsem toho přečetl opravdu dost a níže posílám knihy, které pro mě byly nejvýznamnější, posunuly mě a inspirují dodnes 😉 .
Knihy seřazuji podle významu, ne podle času čtení.


DŮMYSLNÉ UMĚNÍ JAK MÍT VŠECHNO U PR**LE 🍑

Musím říct, že tahle kniha mi pomohla trochu více vyladit duchovno a materiální svět. Byl jsem totiž trošičku mimo realitu. Lítal jsem si po vesmírech a přesto, že si vážím ostatních knížek, tato byla asi opravdu nejvýznamnější k takzvanému uzemnění.

Důmyslné umění jak mít všechno u pr**le byla jedna z klíčových knih mého seberozvoje. Doporučuji jí všemi jedenácti každému, kdo má trochu problém a marně hledá smysl v silně ezoterických knihách.
Ano, jsou potřeba i ezoknihy, ale třeba ne hned a třeba ne pro Tebe.

Mark Manson v knize velmi realisticky popisuje, na čem v životě záleží a co by sis měl opravdu dát dohromady.

Ať už to jsou životní hodnoty, odmítnutí alternativ a nebo přijmutí odpovědnosti za svůj život (více v článku 3 věci…)
Z velké části má moudra vycházejí z této knihy a přesto, že věřím i v jiné věci, tak mě jeho podání baví.

Mít všechno u prdele?

Jo… To byla moje řeč a dlouhá léta i filozofie.
Nebudu nic řešit, nemám čas, jdi s tím do prdele.
Jakej problém zase? To je furt dokola, stejný kraviny a nemám na to čas!
To si děláš prdel? To jsou tvoje problémy, tak si je řeš sama!
Teď s tebou fakt není řeč! Jdu do hospody a než se vrátím, koukej se uklidnit.


Znáš to? Slyšíš se? Tak to změň! Tohle není funkční model…
Je důležité si vybírat, co budeš a nebudeš mít u prdele, protože všechno u prdele mít fakt nemůžeš, a pokud takhle mluvíš s partnerkou, tak počítej s tím, že o ní přijdeš. Musíš mít v životě někoho nebo něco, na čem ti záleží. Jinak tvůj život stojí za hovno!


CESTA PRAVÉHO MUŽE 💪

Děkuji, Davide Deido, za to, co si pro nás, muže, udělal. Tuhle knihu bych dal jako povinnou četbu v prváku všem klukům. Její význam vidím zvláště pro muže, kteří neví, co po nich jejich žena chce.
Je super napsaná. Žádné omáčky, žádné kecy v kleci, přímo k jádru věci (ty vole, rým😏).

Popisuje, jak by se měl muž chovat ve vztahu, jak by měl uvažovat směrem ke své vizi a cíli života. Bez keců 🤐, je to mužská bible.

Na této knize jsou postaveny moje úspěchy s ženami (samozřejmě podložené charismatem a bezesporu zabraly i velké masérské ruce), i díky ní jsem po dlouhé době šťastný ve vztahu.
POZOR, tuto knihu doporučuji nejen mužům, ale ženy si tam najdou též své a až jí dočtou, mohou jí dát svému partnerovi pod stromeček.


MOC PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU

Hlavní myšlenkou této knihy je poznání, jak důležité je žít Teď a Tady nebo jinak žít v přítomnosti. Eckhart Tolle v ní popisuje, jak se sami ničíme tím, že žijeme minulostí a nebo naopak neustále přemýšlíme nad budoucností.

Moc přítomného okamžiku, je vlastně převyprávění odpovědí na otázky, které E.T. dostává na seminářích.
Vyprávění je takový sušší, takže to je dost (hlavně ze začátku) o nuceném udržení pozornosti. Některé věci jsem pochopil sice až na potřetí, ale co, jsem nějakej Einstein.

Mimo jiné vytahuje příběhy a promluvy z historie o Ježíši, Buddhovi a dalších zajímavých týpcích a tak trochu jinak než církev, je vysvětluje. Zjistěte, jaké to je žít Teď a Tady.

ECKHART TOLLEAUTOR

Je to mimozemšťan 👽.
Suchej a divnej týpek, kterýmu bych se na ulici vyhnul velkým obloukem, ale jak už to tak bývá, první dojem nemusí být vždy ten správný.
Moje terapeutka Verča mi hned na prvních terapiích stále opakovala něco o přítomném okamžiku. Buď „teď a tady“ a já stále přemýšlel, co to mele? No a tak jsem začal hledat a našel Eckharta Tolleho.

První videa jsem dával jen tak tak. Hroznej projev, koktá, monotonní hlas a ten jeho smích? Ty vole. Prostě E.T. 👽 , ale je dobrej, to se musí nechat 🙂


⚔️ ZBRANĚ VLIVU

Robert B. Cialdini je americký profesor psychologiemarketingu. Tuto knihu doporučuji ani ne z nějakého důvodu ezorozvoje, ale čistě kvůli obraně Tvé osoby a svobody proti vlivu, který na nás vyvíjí současná společnost a média.

Asi nejzajímavější na týhle knížce je, že na konci každé kapitoly jsem si řekl:
Ty vole, to je hustý, jak jsem blbej.“

Jde tu o pochopení nástrojů, které používají mocní tohoto světa na to, aby z nás udělali ovce a vedli nás tam, kam potřebují.
Jak čelit nenápadným útokům manipulantů a kapitoly jako sociální schválení, spojení s celebritou, reciprocita, jak říkat NE, mnohým ukážou cestu, jak vystoupit ze systému ovlivňování, což beru jako hodně důležité. Takže neváhej!

Po téhle knížce jsem najednou viděl jak to se náma koulej třeba v televizi, v reklamách. Znáte tu na klíšťata? Jedna dvě, klíště jde, klíště si jde pro Tebe! Peklo, ty vole. Jak se v nás snaží vyvolat strach chodit do lesa a donutit nás koupit si ty jejich vakcíny.

Teď je novej upgrade. Klíště můžeš chytit i ve městě. Ještě by tam mohli přidat, že si vakcínu koupil Jágr (spojení s celebritou) a měli by prodaný vakcíny na 10 let dopředu. Šmejdi!
Úplně nasranej jsem z reklam používaných na děti. Tahle mě dostala naposled: Odkud se bere radost? Třeba z něčeho malého jako je Kinder Surprise.
Takže krmte děti tímhle ztuženým tukem a oni budou mít radost!?!


ČTYŘI DOHODY

Tak to byla moje prvnička. Tahle kniha mě, dalo by se říct, duchovně odpanila. O knize snad nemusím nikomu nic vyprávět.
Já začal teda tím, že jsem šel na Jarouška Dušků do divadla a až pak jsem si koupil knížku, protože jen tak někomu přeci nenaletím, ať je slavnej, jak chce.

Pro ty, co nevědí vůbec, doporučuji přečíst skoro jako první nebo možná pustit video s Jardou. Myslím, že už je dneska ke stažení na internetu. Což asi Jarda neocení, ale jelikož má stále vyprodáno, je mu to asi u prdele.

Dohody jsou:
1) Nehřešte slovem
. Fakt se snažím, ale někdy mi to nevyjde. Jsou prostě lidi, který musíš trochu pomluvit.
2) Neberte si nic osobně
. Ta mi jde docela dobře. Navíc mám slušnej obranej plášť.
3) Nevytvářejte si domněnky
. Občas to nejde. Snažíš se připravit a pak tě to stejně překvapí. Domněnky jsou mrchy.
4) Dělejte vše, jak nejlépe umíte
. Tady to taky klape poslední dobou celkem slušně.

I když jsem jí už dlouho neposlouchal, tak základ mám stále v hlavě. Mám pocit, že čím víc se toho držím, tím víc jsem šťastnější. Tak to zkus přečíst a uvidíš, co to udělá s tebou.

Mimochodem, dal jsem jí Mámě k posledním narozeninám se slovy „Když tě to nebude bavit, tak jí někomu dej. Hlavně jí nevyhazuj.“ Podlinka byla, že byla dost drahá na to, aby skončila v popelnici. Tak snad zaseje semínko!


SLABIKÁŘ ŠTĚSTÍ

Až zo Slovenska k nám prichádza hlavná ezoterická hviezda pan Baričák a jeho Šlabikár štastia!
Druhá kniha, kterou jsem četl, je Slabikář štěstí (dneska už má 4 díly) a rovnou říkám, že to je spíš pro Bábofky. Jenže jak už to tak ten vesmír dělá, nejspíš jsem jí potřeboval, když mi tato kniha přišla do cesty.

Přijde ti vždy to, co potřebuješ a ne to, co chceš.

Kniha je takovej ezoterickej základ, co by měl mít každej přečtenej po probuzení.
Mistr Hirax v ní velice jemně a srozumitelně popisuje život. Nazývá materiální svět Matrixem a řeší takové věci jako je přijmutí sám sebe, přijmutí rodičů, přijmutí nemocí, jak funguje oběť a soudce v nás a další strachy, které nám brání žít. Neméně důležitou součástí je i odpouštění. Jak říkám, spíš holčičí 👧 knížka, ale pomůže i otevřeným pánům.


Jednou, až bude víc času, udělám možná podrobnější recenze anebo možná ne, prostě, jak se my bude chtít. Spoustu myšlenek z těchto knih totiž najdete v mých článcích.
A to je prozatím konec… Takže, lidé, spěte. Co to kecám? Lidé bděte a čtěte 📖.

P.S.: Mé hrubky mějte u prdele, jsem taky jenom člověk a ne spisovatel 😝.

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ MŮŽOU ZA PODPORU

Líbil se ti článek?

Chceš ho číst ještě čerstvej? Pokud ANO, tak si klikni vedle do formuláře a příští dostaneš jako první.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Komentáře
  1. juraj napsal:

    Dik za tip. 3 z tohto zoznamu som cital, tesim sa na dalsie.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • ONLINE KURZ PRO ŽENY I MUŽE!
  • Podpora blogu
  • Osobní konzultace
  • Sdílej každou druhou středu večer
  • Nejčtenější články
  • Rubriky