Proč učíme bojový tanec HAKA

Jak poslední dobou pozoruji, tak hlavním problémem mužů (vlastně i žen), je potlačená agresivita. Spousta z nás byla od dětství nucena nevyjadřovat ty ošklivé emoce, které nepatří do moderní, mírumilovné a zároveň povrchní společnosti. Blejt vole!
Hněv, nasranost, agresivita byla vytlačena na okraj společnosti a je totálně nepřijímaná, a my přitom toužíme býti přijatí více, jak cokoli jiného. Kdo bych byl, kdybyste mě neměli rádi, že?

V rámci přijetí si velice často necháme překračovat hranice minimálně o parník. Kolikrát raději řekneš ANO, na věci, které nechceš a vlastně tě hrozně serou. Následně jsme na sebe nasraný, nadáváme si do debilů, že jsme nestáli za sebou a neřekli NE, JDI S TÍM DO PRDELE!
ANO je vlastně měna, kterou platíš za to, že můžeš být v tomhle stádečku. Raději ani nehekneš a když hekneš, tak tě někdo seřve, jak Kodet v Pelíškách.
Vidím to všude kolem sebe, nejen na seminářích a konzultacích. Je sice skvělé si vycházet vstříc, ale za jakou cenu? Ztrátu své autenticity a otevřenosti? To fakt chceš?

Já a HAKA

Jak je to už dávno, co jsem se naučil Haku, bylo to na mých prvních kurzech Mužské cesty Richarda Vojíka, jenže Haku jsem potkal mnohem dřív.
Mám kamaráda ze Skotska a on miloval, hrál, trénoval ragby a přivedl mě k němu. Jelikož má angličtina je fakt mizerná, a začíná naučenými slovy z pornostránek a končí slovem „Ajm Hangry„, tak jsme raději začali koukat na jeho oblíbené ragby. Pravidla jsem pochopil celkem rychle a najednou mi ten sport začal hrozně bavit a dávat smysl. Nechápal jsem tu jeho řeči, že není víc než ragby, ale čím víc jsem na něj koukal, tím víc mi to přišlo hodně chlapský. Ragby je jak život! Uplatní se v něm úplně všichni. Tlustý, tenký, vysoký, malý, silný i rychlý…
A pak to přišlo… Viděl jsem tohle video, které představuje historii

All Blacks?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Když jsem si ho po pár letech pustil znovu, měl jsem husí kůži stejně jako na začátku. To je nášup energie, která nám chlapům, tak chybí a pokud máš pocit, že ne, tak je něco v tobě špatně!

Když tančí All Blacks, tak z nich jde strach, agresivita, ale i odhodlání a síla. Čistá mužská energie, která láme skály, pro kterou nic není problém a zvládne i nemožné a zároveň není destruktivní. Ti, co někdy viděli ragby, tak ví, že to je sport opravdových džentlmanů. Žádné zákeřnosti a sviňárny. Vše je čisté!
Ty vole, najednou jsem měl pocit, že tohle chci umět a začal hledat na internetu, jestli se to nejde někde naučit. Jenže nebylo kde se Haku naučit!!!!

Proč Haka?

Když jsem vyhlásili první lekci Haky v Praze a poslali to na Facebook, přišlo mimo hejtů i pár dotazů, proč jí učíme.
Haka sebou přináší obrovskou energii a mužskou sílu. Je to tanec, kterej tě nakopne, jak Tasmánskýho čerta a všichni si pamatujeme, co tenhle kreslenej magor dokázal…
A jak se do prdele, chceš naučit ovládat něco, co v sobě nedokážeš vzbudit?

V rámci celé lekce není jen učení samotné Haky, tedy textu a postojů, ale pracujeme i se zvládáním mužské síly a agresivity, kterou se bojíme projevit. Pracujeme s bolestí, a jak jí zvládat skrz různé cvičení, při kterých jí ochutnáváme. Cílem cvičení je pustit tyto potlačované emoce a strachy a zpracovat je tak, aby neublížili nikomu v svém okolí.

Mojí oblíbenou disciplínou je fackovaná.

Jasně řekneš si, se tam půjdu s váma fackovat!!! Ale uvědom si, kolikrát v životě si měl šanci dostat a dát facku, která je vědomě přijímána v bezpečném prostředí. Začínáme na malé intenzitě a sám si řídíš, zda ta příští má být silnější anebo ne. Tedy beze strachu, že by si někomu ublížil anebo bylo ublíženo tobě.

Po každém cvičení si dáme dvě kola Haky a tím jí postupně dostáváme do těla. Texty jsou připravené a vytištěné, aby vydrželi i bouřku, která nás posledně provázela.

A po hodině a půl trénování Haky a cvičení s vlastní agresivitou to vypadá takto…
Kluci to zvládli na první dobrou a odcházeli nadšení a s novou zkušeností, že vztek a hněv, který tak potlačuješ a způsobuje ti problémy, můžeš kultivovaně vyndat v bezpečném prostředí podobně naladěných chlapů.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

CHLAPY JSEM PRO MĚ BORCI A DÍKY

Naučíme to i tebe

I když to úplně nevypadá, ale po necelých dvou hodinách s námi přišlo velké uvolnění, a to jak fyzické, tak psychické. Možná se budu opakovat, ale jde opravdu o ochutnání mužské síly, ověření, že tam někdy je a její projevení v bezpečném prostředí, kde tě hned neoznačí za agresora.
Je zajímavé, že i když to občas bolí, tak většina chlapů odchází s radostí a úsměvem na tváři. Ono to totiž v mužské povaze a nastavení je, vystupovat z komfortní zóny, překonávat překážky a nimi spojenou bolest, abychom na konci na sebe byli pyšní.

Pro party, školy i firmy

Nabízíme dvou hodinovou lekci Haky pro všechny nadšence, kteří chtějí ochutnat práci se vztekem, agresivitou a bolestí. Učíme Haku na školách, na firemních akcích, ale třeba jen pro party, kteří jí chtějí zatancovat kamarádovi na svatbě, což je dost pecka.
Podívej se, kolik síly a energie je v týhle svatební Hace…

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Tak kdyby si chtěl další termíny najdeš na stránce Výuka Haky anebo se přihlas dole do Newsletteru, kde pravidelně informuji o nových akcích, možnostech a článcích na blogu.

Kamate, Kamate…. 😀😀😀 a zas příště.

Tomáš, tak trochu jinej bloger!

Chceš dostávat pravidelně moje články? Tak se dole přihlaš!
Jo a tam kde je smajlík 😀, tam se máš smát a tam kde je srdce ❤️, tak to je hluboký.

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ MŮŽOU ZA PODPORU

Líbil se ti článek?

Chceš ho číst ještě čerstvej? Pokud ANO, tak si klikni vedle do formuláře a příští dostaneš jako první.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • ONLINE KURZ PRO ŽENY I MUŽE!
  • Podpora blogu
  • Osobní konzultace
  • Sdílej každou druhou středu večer
  • Nejčtenější články
  • Rubriky